LYMFODRENÁŽ - PRESOTERAPIA

Lymfatická masáž (lymfodrenáž) aktivuje tok lymfy v lymfatickom systéme, ktorý je významnou súčasťou imunitného systému. Lymfatický systém zodpovedá za zber a odplavovanie odpadových látok z telesných tkanív. Za normálnych okolností pretečie lymfatickým systémom denne zhruba 4 litre tekutín obsahujúcich vodu, bielkoviny, tuky, soli, odumreté bunky, baktérie a látky vzniknuté ako odpad metabolických procesov.

Prístroj  funguje na princípe intermitentnej prístrojovej kompresie (presoterapie). Pracuje s postupujúcou tlakovou vlnou umožňujúcou kompresnú lymfodrenáž. Masáž končatín sa odohráva na základe kompresie vzduchom nafukovaných návlekov, do ktorých je vzduch vháňaný hadicovým systémom. Nafukovaním jednotlivých komôr špeciálnych návlekov sa v stanovených intervaloch vytvára pomaly postupujúci tlak, ktorý účinne nahradí nefungujúcu svalovú pumpu. Vznikajú jemné, rytmické tlakové vlny.

Prístrojovú presoterapiu pacienti vnímajú pozitívne ako veľmi príjemný a účinný druh liečby edémov. V končatinách vytvára pocit ľahkosti a zmenšuje ich objem.Je to výborná podpora detoxikácie organizmu.

KOZMETICKÉ A ESTETICKÉ INDIKÁCIE:

  • *celulitída
  • *relaxácia, regenerácia
  • *detoxikácia
  • *odvodnenie
  • *zoštíhlenie
  • *zlepšenie stavu pokožky
  • *prevencia kŕčových žíl
  • *syndróm ťažkých nôh

FYZIOLOGICKÉ ÚČINKY

LYmfatický systém tvoria cievy, ktoré sa nepriamo zúčastňujú na krvnom obehu. Z krvného obehu v tenkostenných krvných kapilárach, ktoré tvoria prechod medzi tepnami a žilami, presakujú do tkaniva niektoré bielkoviny. Zabrániť hromadeniu týchto bielkovín v tkanivách má za úlohu lymfatický systém, ktorý tieto bielkoviny- látky ktoré voláme lymfa alebo miazga, zbiera a odvádza späť do žíl.

Lymfatický systém sa skladá z lymfatických kapilár, kolektorov a kmeňov. Jeho súčasťou sú aj uzliny, ktoré plnia funkciu filtra a tvoria prechod medzi povrchovým a hĺbkovým lymfatickým systémom. Keď dôjde k poškodeniu lymfatických ciev úrazom, operáciou, infekciou a pod., nemá lymfa kade prúdiť a hromadí sa v podkoží v podobe opuchu – lymfedému.

Lymfatické drenáže využívajú anatomické a fyziologické poznatky o priebehu ciev, umiestnení uzlín, spojkách a o rýchlosti nasávania tekutín lymfatickou cievou. Stimulujú činnosť miazgovodov, obnovujú priechodnosť lymfy v kritických miestach, urýchľujú odvádzanie škodlivín z organizmu.